MEKANLAR & SERGİLER

 • ‘PORSELENE DAİR’ SABANCI MÜZESİ’NDE

  Art Review dergisinin araştırmasına göre “En Güçlü 100” sanatkâr listesinin bir numarasında bulunan, Çin’in en tanınmış sanatçısı Ai Weiwei'in bugünün ve yarının akıl sahiplerine yönelik mesajlarını geleneksel el sanatları aracılığıyla aktardığı Porselene Dair sergisi 11 Mart 2018 tarihine kadar ziyaretçilerini Emirgan’a bekliyor.

  DEVAMI
 • SUYUN NAİF SIRRI ŞEKERPINAR'DA

  Klasik ebru sanatının öncü isimlerinden Alparslan Babaoğlu, ebru sergisiyle ve birbirinden âlâ klasik ebrularıyla Gebze’den tüm sanatkârlara “merhaba” dedi.

  DEVAMI
 • DENİZ MÜZESİ'NDE DÜN, BUGÜN, YARIN...

  İSMEK öğretmen ve öğrencilerinin birlikteliğiyle ortaya çıkan Focus Grup Tasarım Atölyesi’nin çalışmalarından oluşan “Dün-Bugün-Yarın/Emeğin Serüveni” isimli sergi İstanbul Deniz Müzesi’nde 5 Ocak Cuma günü sanatseverlerin ilgisine sunuldu.
   

  DEVAMI
 • İSTANBUL’DA HABÎB-İ HÜDÂ RAYİHASI

  Koleksiyonlar sevinç ve mutluluk gibi paylaşıldıkça bulundukları çevrede bir etki alanı oluşturuyor, söz konusu alan git gide büyüyerek etrafına pozitif enerji yayıyor. Böylesi bir anlayışla Topçu Koleksiyonu arasında özel bir yeri bulunan 70 hilyeden, sergi alanının kapasitesi dolayısıyla ancak 40’ı 18 Ekim Cumartesi günü Üsküdar’daki Albaraka Sanat Galerisi’nde ziyarete açıldı.

  DEVAMI
 • KADİM ŞEHİR AMASYA’YA KALICI BİR ARMAĞAN: ŞEYH HAMDULLAH HÜSN-İ HAT VE YAZI TARİHİ MÜZESİ

  Amasya Belediye’si Şeyh Hamdullah ile ilgili önemli bir projeye imza atıyor: Şeyh Hamdullah Yazı Tarihi ve Hüsn-i Hat Müzesi.

  DEVAMI
 • SULTANLARIN İZLERİ SAKARYA’DA SANATA YANSIDI

  Sakarya Sanat Galerisi’nde 18 Kasım tarihine kadar sanatseverlerin ilgisine açık tutulacak olan Sultanların Sanata Yansıyan İzleri sergisi, sanat ve estetik güzelliklere yönelik önemli çalışmalara imza atan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Bölümü hocalarının el ve gönül birliğiyle oluşturdukları özel bir sanat etkinliği.

  DEVAMI
 • SANAT DÜNYASI “BÜTÜNLEŞME”DE BULUŞTU

  İstiva Sanat Galerisi’nde açılan Türk Çağdaş ve Geleneksel Sanatlar Sergisi’yle 47 eser sanat camiasının dikkatlerine arz edildi.

  DEVAMI
 • ADIYAMAN CAMİLERİ HÜSN-İ HAT TEZYİNAT ATÖLYESİNDEN ÖRNEK HİZMET

  Adıyaman Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kadim Sanatlar Topluluğu tarafından 16-17 Ekim 2017 tarihlerinde “Adıyaman Camileri Hüsn-i Hat Tezyinat Atölyesi” projesi gerçekleştirildi.

  DEVAMI
 • GÜLÇİN ANMAÇ’IN 23 YILLIK GÖZ NURU NAKKAŞNAME’DE

  Minyatür sanatçısı Gülçin Anmaç 23 yıllık tezyinat yolculuğunda medeniyet, sanat ve estetik değerlerimizle yoğurduğu eserlerini Nakkaşname isimli sergide sanat kamuoyunun dikkatlerine arz etti.

  DEVAMI
 • ÇORUMLULAR KAT’I SANATINI SEVDİ

  Kat’ı sanatçısı Handan Nisrin Şahin 5-15 Eylül tarihleri arasında Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde Estetik Sanatın Ruhudur serlevhalı kat’ı sergisi düzenledi. 
   

  DEVAMI
 • ZAMANI AŞAN TAŞLAR

  Hat sanatında mahir olan Süleyman Berk, aynı zamanda fotoğraf sanatçısı, tarih ve medeniyet bilincine sahip örnek bir şahsiyet. Hatırı sayılır bir hat, fotoğraf, Osmanlı asırlarına ait kartvizit, kitap, fotokart, kartpostal koleksiyonu olan Süleyman Hoca'nın özel ilgi alanlarından biri de medeniyetimizin tapu senedi mahiyetinde olan mezar kitabeleri.

  DEVAMI
 • SÜLEYMAN FARUK GÖNCÜOĞLU İLE İSTANBUL SOHBETİ

  İstanbul üzerine çok şey yazıldı, söylendi. Süleyman Faruk Göncüoğlu’nun kalemi görülmeyeni işaretliyor, hafızası unutulanı hatırlatıyor, kitapları değersizleştirilene gerekli kıymeti atfediyor.

  DEVAMI
 • HALİL İNALCIK HOCA’YA VEFA

  Fatih Camii haziresinde basübadelmevti beklemekte olan Halil İnalcık Hoca’nın kabri vefat yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Dr. İbrahim Kalın’ın girişimiyle Osmanlı Uleması usulünce düzenlenerek ziyarete açıldı.

  DEVAMI
 • AVRUPA’DA NAİF BİR TEVHİD MERKEZİ: BLAGAY TEKKESİ

  Bosna Hersek’teki Blagay Tekkesi; Bosna, Türkiye ve dünya müslümanları için önemli bir mekân.

  DEVAMI
 • ‘MAZİNİN ANAHTARI’ OYUNCAKLAR ÜZERİNE BİR HASBİHAL

  İstanbul’un duayen antikacı esnafından Bilal Atış ile içinden oyuncak geçen bir söyleşi gerçekleştirdik.

  DEVAMI
 • HATTAT MAHMUT ŞAHİN İLE SANAT YOLCULUĞU ÜZERİNE...

  Mahmut Şahin Hoca ile 10 Temmuz Pazartesi günü Kuveyt Türk Sanat Galerisi’nde, Kuveyt Türk Özel Bankacılık biriminin organizasyonuyla düzenlenen Yol/Vuslat serlevhalı Hüsn-i Hat sergisi özelinde sanat yolculuğu üzerine hasbihal ettik.
   

  DEVAMI
 • EBRUCU UĞUR TAŞATAN İLE ‘CEZBE’YE, EBRUYA VE RENKLERE DAİR...

  Alparslan Babaoğlu üstadın hayrü’l-halefi Uğur Taşatan Usta, 21-26 Mayıs tarihleri arasında Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde “Cezbe” serlevhalı bir sergi açarak gelgit, taraklı, şal, bülbül yuvası, hatip, çiçekli ve battal ebrulardan oluşan ilk kişisel sergisini açtı.

  DEVAMI
 • KAYBOLAN ÇEŞMELER; YÂD EDİLEN HATIRALAR…

  Kuveyt Türk’ün bir kültür hizmeti olan Kaybolan Çeşmeler, İstanbul’un orta yerlerinde yitip gitmek üzereyken hatırlanarak restore edilen çeşmeleri ve bu çeşmelerin ince belli kurnalarından dökülen hikâyeleri geleceğe taşıyor.
   

  DEVAMI
 • 40 YILA 40 ESER…

  Çalışmalarını İstanbul Üsküdar’daki atölyesinde sürdüren Ahmet Sabri Mandıracı, 40 yıllık sanat birikimini, hat kaleminden aldığı feyzi, ebru teknesinden duyduğu zikri ve resmettiği ahengi sanatseverlerle paylaşmak için 12 Haziran Pazartesi günü “Kırk Yılın Sonunda Eslâfın Yolunda” başlıklı ilk kişisel sergisini açtı. 
   

  DEVAMI
 • DOÇ. DR. SÜLEYMAN BERK İLE HİLYE SEMPOZYUMU ÜZERİNE

  Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 3-4 Haziran Cumartesi ve Pazar günlerinde önemli bir kültür-sanat etkinliğine; Uluslararası Hüsn-i Hat ve Hilye-i Şerif Sempozyumu'na ve Uluslararası Hilye-i Şerif Yarışması ödül törenine ev sahipliği yaptı.

  DEVAMI
 • ESENTEPE’DE VEFÂ SERGİSİ

  Mesut Dikel Usta’nın yakın dönemde imza attığı sedef, metal oygu, naht ve hüsn-i hat eserlerinden oluşan “50. Yaş 50. Sergi 50 Eser” serlevhalı sergi, Esentepe’ye bir yandan vefâyı; diğer yandan da öz sanatlarımızın letafetini taşıdı.

  DEVAMI
 • ŞEKERPINAR’DA HAT NEŞESİ

  Hattat Mahmut Şahin’in son dönem çalışmalarından oluşan Peygamberimizin (sav) İzinde Hat Sergisi 17 Nisan Pazartesi günü Şekerpınar’daki Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nde açıldı.

  DEVAMI
 • İSTANBUL’DA LÂLE FESTİVALİ AKS-I LÂLE SERGİSİYLE AÇILDI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1 Nisan 2017 Cumartesi günü İstanbulluların özlemle bekledikleri lâle festivalini Aks-ı Lâle Sergisiyle açtı.

  DEVAMI
 • SARAYBOSNA’DAN KLASİK EBRULAR GEÇTİ

  Ebru sanatkârı Nihal Türe, Saraybosna Uluslararası Kış Festivali etkinlikleri kapsamında 10-21 Mart tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da ebru sergisi düzenledi. Sergi özelinde sanatkâr ile içinden ebru geçen bir söyleşi yaptık.

  DEVAMI
 • MANTIK’UT-TAYR/KUŞLARIN ŞARKISI ESENTEPE’Yİ ŞENLENDİRDİ

  Mantık’ut-Tayr, Klasik Türk Sanatları Vakfı bünyesinde minyatür hocası Özcan Özcan rehberliğinde Mantıkuttayr/Kuşların Şarkısı temalı minyatür eserlerinin yer aldığı özel bir sergiye isim olmuş.

  DEVAMI
 • UFUK UYAN: GELECEK NESİLLERE DEĞERLERİ YAŞATILMIŞ BİR DÜNYA BIRAKMAYI AMAÇLIYORUZ

  Sanat danışmanımız İbrahim Ethem Gören, Bankamız Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Sayın Ufuk Uyan ile öznesinde geleneksel sanatlar ile bankamızın tarihi olan, öz sanat ve zanaatlarımıza bakış özelinde bir hasbihal gerçekleştirdi. İlgiyle okuyacağınızı temenni ediyoruz.
   

  DEVAMI
 • TCMB SANAT KOLEKSİYONUNU SANAL MÜZEDE SERGİLİYOR

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası mutad faaliyet ve fonksiyonlarının yanı sıra sanata ve estetik güzelliklere de kapılarını sürekli açık bulunduruyor. Bankanın sahip olduğu oldukça zengin Sanat Koleksiyonu Türkiye’de özel ve tüzel koleksiyonlar arasında önemli bir yere sahip.

  DEVAMI
 • HARFLER VE RENKLER GÖKTÜRK’TE BULUŞTU

  Göktürk’te Ekim ayında sanatseverlere “merhaba” diyen İstiva Sanat Galerisi ilk sanat etkinliğinde karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

  DEVAMI
 • KURRETU’L-AYN ESENTEPE'DE

  Katı’ sanatı Ustası Müjgân Başköylü ve öğrencilerinin “Kurretu’l-Ayn Katı’ sergisi genel müdürlüğümüz sanat galerisinde açılarak sanat ve estetik güzelliklerinin naif diliyle sanatseverlere “merhaba” dedi.

   

  DEVAMI
 • AİLESİ 5 ASIRDIR HEREKE HALISI DOKUYOR

  Türkiye’de kuruluş hikâyesi birkaç asır öncesine sarkaçlanan işletmelerin sayısı bir elin parmaklarının sayısı kadardır. Hele hele 4-5 yüzyıl öncesine gidecek olduğumuzda karşımıza ancak birkaç müessese çıkıyor. İşte bunlardan biri Hereke’deki Han Halı...

  DEVAMI
 • SUYUN NAİF SIRRI BANKACILIK ÜSSÜMÜZDE…

  Klasik ebru sanatının öncü isimlerinden Alparslan Babaoğlu, ebru sergisiyle ve birbirinden âlâ klasik ebrularıyla Gebze’den tüm sanatkârlara “merhaba” dedi.
   

  DEVAMI
 • SUYUN NAİF SIRRI BANKACILIK ÜSSÜMÜZDE…

  Klasik ebru sanatının öncü isimlerinden Alparslan Babaoğlu, ebru sergisiyle ve birbirinden âlâ klasik ebrularıyla Gebze’den tüm sanatkârlara “merhaba” dedi.
   

  DEVAMI
{name}
{content}
+
-
{name}
{content}
+
-

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

{name}
{content}
+
-
{name}
{content}
+
-

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

SİZİ DİNLİYORUZ

ÖZEL MÜŞTERİ HATTI 444 73 23

BİZ SİZİ ARAYALIM